مرمت خانه تاریخی فاتح

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۱۶ / ۰۲ / ۱۳۹۹ ، شناسه: ۳۸۸۱ ، بازدید:۲۷۰

مسئول اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نی‌ریز گفت: خانه تاریخی فاتح در این شهرستان مرمت می‌شود. به‌گزارش هنرآنلاین به‌نقل از روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس، حمیدرضا هادی امروز 14 اردیبهشت 99 با اعلام این خبر توضیح داد: خانه تاریخی فاتح که در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده از محل اعتبارات اداره‌کل توسط پیمانکار و با نظارت کارشناسان بخش فنی میراث‌فرهنگی مرمت می‌شود.

 او اضافه کرد: این بنای تاریخی مربوط به دوره زندیه و دارای کاشی‌کاری‌های بسیار زیبا و شیر سر منقش به شکارگاه بهرام گور است که تاکنون دو بار توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، در بخش‌هایی دیگر این بنا مرمت‌هایی صورت گرفته است.

 مسئول اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان نی‌ریز عنوان کرد: اعتبار تخصیصی برای مرمت این بنای زیبای تاریخی یک میلیارد و 20 میلیون ریال است که انتظار می‌رود طی چهار ماه آینده به اتمام برسد.

 

 

مسئول اداره میراث‌فرهنگی ، گردشگری و صنایع‌دستی , نی‌ریز , خانه تاریخی فاتح , مرمت , هنرآنلاین , اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی , فارس , حمیدرضا هادی , خانه تاریخی , فاتح , آثار ملی ایران , بخش فنی میراث‌فرهنگی

 

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .