آفرینش بزرگترین اثر نقاشی جهان در دبی توسط ساشا جفری

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۴ / ۰۵ / ۱۳۹۹ ، شناسه: ۳۹۸۹ ، بازدید:۱۵۰

ساشا جفری، هنرمند مشهور بریتانیایی اثری غول‌آسا در دبی نقاشی کرده است که هدف آن جمع‌آوری پول برای خیریه‌هاست.

آفرینش بزرگترین اثر نقاشی جهان در دبی توسط ساشا جفری

مشتریان ساشا جفری، هنرمند مشهور کسانی چون لئوناردو دی کاپریو، مدونا و باراک اوباما هستند. او در حال حاضر یک چالش حرفه‌ای پیش رو دارد: آفرینش اثری به نام «در کنار یکدیگر ایستاده‌ایم: الهام گرفته از بشریت». هدف او جمع‌آوری پول برای خیریه است و در عین حال رکورد پنج اثر هنری را می شکند، از جمله بزرگتری اثر روی بوم نقاشی که به اندازه دو زمین فوتبال است.

ساشا جفری، خالق این اثر هنری می گوید: «من درباره این خیلی فکر نمی کنم. فقط فکر می کنم که کار خیلی جالبی است. من یک بوم عظیم را باز می کنم و یک نقاشی شگفت‌انگیز را خلق می کنم. این چیزی است که من فکر کردم. من عادت دارم که در اشل بزرگ نقاشی کنم مثلا بوم ۶ متری. ۶ متر برای هر هنرمندی یک بوم بزرگ است. با این بوم اول اینطوری بود که نمی تواند با آن ارتباط برقرار کنم اما ناگهان بطور لحظه‌آی با آن ارتباط گرفت.»

آفرینش بزرگترین اثر نقاشی جهان در دبی توسط ساشا جفری

این هنرمند بریتانیایی خود را در هتل آتلانتیس دبی و در مدت آفرینش این اثر هنری قرنطینه کرده بود.

او می گوید: «به نظر من ما به سمت چیزی بدتر از کووید-۱۹ می رویم. فکر می کنم بشریت یک خودرویی است که خیلی خراب شده و ما مشکل خیلی اساسی داشته‌ایم. ما اکنون کووید-۱۹ را داریم. این یک پدیده برابرساز است. از نظر مالی و اجتماعی . از هر نظر یک برابر ساز است. همه مردها و همه زن ها ناگهان برابر می شوند. هر کسی می تواند به این بیماری دچار شود. ما به یک بیدار باش نیاز داشتیم. اما این بیماری همچنین یک تراژدی است چرا که مردم جانشان را از دست می دهند.»

بعنوان بخشی از این پروژه، ساشا از کودکان سراسر جان دعوت کرده است که آثار نقاشی شان را با موضوع انزوا و ارتباط برای او بفرستند تا به این اثر اضافه کند.

ساشا جفری می افزاید: «تمام این قسمت‌ها پر از نقاشی‌ها و آثار هنری کودکانی خواهد شد که آثارشان را می فرستند. ایده این است که شما از طریق نگاه کردن به این آثار ، راه به دنیای بهتری ببرید . شما از طریق قلب‌، ذهن و روح کودکان به این دنیای بهتر راه می برید.»

وقتی این اثر هنری کامل شد، به فروش گذاشته می شود و امید می رود که بیش از ۲۰ میلیون یورو برای فراهم کردن منابع آموزشی برای کودکان و همچنین بیمارستان‌ها و کارکنان بخش مراقبت‌های بهداشتی جمع‌اوری شود. در حالی که او تلاش می کند مبلغ بیشتری از طرح این اثر جمع کند اما او نگاه ویژه ای درباره کسی که این اثر را می خرد، دارد.

خالق این اثر هنری می گوید: «من نمی خواهم کسی آن را بخرد و در انبار بگذارد، ذخیره‌اش کند و آنرا ۴ سال بعد آن را بفروشد. چون به این شیوه اعتقاد ندارم. من دنبال کسی هستم که تحت تاثیر قرار گیرد، می خواهم کسی جلوی نقاشی من بیاستد و گریه کند.»

ما معمولا می شنویم که هنرمندان برای اثارشان خون و عرق و اشک ریخته اند. کار بر روی این اثر هنری، ساشا را با مشکل در بخش لگن و کمر و همچنین درد دیسک کمر مواجه کرد که نشان از ازخودگذشتگی او برای این اثر دارد.

آفرینش بزرگترین اثر نقاشی جهان در دبی توسط ساشا جفری

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: euronews

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (الهه تقی زاده)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .