اقامتگاه AlUla desert ، اثر ژان نوول (Jean Nouvel) ، عربستان سعودی

مجموعه: ویدیوها ، تاریخ انتشار: ۰۳ / ۰۹ / ۱۳۹۹ ، شناسه: ۴۰۸۵ ، بازدید:۹۵۲

ژان نوول (به فرانسوی: Jean Nouvel) فرانسوی: [ʒɑ̃ nu.vɛl] (زاده ۱۲ اوت ۱۹۴۵) معمار برجسته فرانسوی و برنده جوایز بسیاری از جمله جایزه پریتزکر ۲۰۰۸ و جایزه آقاخان ۱۹۸۹ به خاطر طرح مؤسسه فرهنگی جهان عرب است. اگرچه وی در هر پروژه چیز تازه ای برای ارائه دارد، اما خط فکری کلی اش مبتنی بر تحقق ایده‌های انتزاعی است. آثار معماری او همچون صفحات تلویزیونی هستند که با ایجاد ابهام و تصویرسازی سعی دارند مخاطب را به درون دنیایی مجاز بکشانند. خود او در مورد کارش می‌گوید: «همه چیز نمایشی است و من تصویرگر این پرده‌های نمایش.»

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .