پاویون بارسلونا (BARCELONA PAVILION) ، اثر میس وندروهه (MIES VAN DER ROHE) ، اسپانیا

مجموعه: ویدیوها ، تاریخ انتشار: ۱۳ / ۰۲ / ۱۴۰۰ ، شناسه: ۴۳۱۹

پاویون بارسلونا یا غرفه بارسلونا ( به انگلیسی : Barcelona Pavilion ) ، طراحی شده توسط لودویگ میس ون در روهه، غرفه آلمان برای نمایشگاه بین‌المللی ۱۹۲۹ در بارسلونا، اسپانیا است. این ساختمان برای افتتاح رسمی از بخش آلمان در نمایشگاه استفاده شده‌است. این ساختمان، مهم در تاریخ معماری مدرن متعالی، و شناخته شده برای فرم ساده آن و استفاده دیدنی و جذاب آن از موادی، مانند سنگ مرمر، سنگ باباغوری و سنگ تراورتن است. همان ویژگی‌های مینیمالیسم و دیدنی را می‌توان به‌طور خاص در مبلمان آن به نام صندلی بارسلونا دید. بسیاری از ساختمان‌های مدرن مهم، از جمله کاخ کپل مانور مایکل ونسر در کنت از آن الهام گرفته‌اند. ( متن : ویکی پدیا )

 

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (علیرضا اورعی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .