10 روش غیرمعمول جهت نمایش گیاهان

مجموعه: دیزاین ، تاریخ انتشار: ۰۴ / ۰۲ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۴۳۳ ، بازدید:۶۱۲۹

گیاهان نقش ویژه ای در زیبایی فضای خانه دارند.آنها علاوه بر اینکه باعث بهبود کیفیت هوا می شوند، در پوشش بوی بد و صداهای بلند نیز نقش موثری دارند.راههای مختلفی برای نگهداری از گیاهان وجود دارد.از گذاشتن آنها داخل گلدان های ساده کنار پنجره تا هزاران راه حل خلاقانه .دراین پست 10 نمونه از این روشهای خلاقانه و البته نامتعارف را باهم مورد بررسی قرار می دهیم.با ستاوین همراه شوید...

  1. در فریم های چوبی:

گیاهان درفریم های چوبی

ازیک قاب بزرگ چوبی و مقداری سیم برای عمودی نگه داشتن گیاهان کمک بگیرید.گیاهانی که به آب کمی نیاز دارند ،همچون کاکتوس ها،برای این کار مناسب ترند.با این کار می توانید یک نقطه تمرکز زیبا در فضای خانه خود ایجاد نمایید.

 

  1. در ظروف آشپزخانه:

گیاهان در ظروف آشپزخانه

شما می توانید به سادگی گلدان قدیمی گیاه خود را بایکی از ظروف آشپزخانه همچون قوری و یا یک ظرف سرامیکی جایگزین کنید.

 

  1. در حروف الفبا:

گیاهان درحروف الفبا

درخیلی از فروشگاهها، می توانید حروف الفبا را یافته و خریداری کنید،سپس با خالی کردن درون آن،گلها ویا سایر گیاهان خود را درمعرض نمایش بگذارید.می توانید از حرف اول اسم خود کمک بگیرید و یا یک عبارت کوتاه برای خوشامدگویی به مهمانان تان تهیه کنید.

 

  1. آویزهای سقفی:

آویزهای سقفی

آویزکردن گیاهان از سقف، ایده جدیدی نیست ،اما ایده های خلاقانه زیادی برای نمایش گیاهان آویز بدون بازگشت به روش گلدان قدیمی و قلاب ،وجود دارد.

 

  1. در باغچه عمودی:

باغچه عمودی

داشتن باغچه درعین داشتن مزیتهای فراوان،فضای زیادی را اشغال می کند، اما با استفاده از جعبه های پنجره ای یا سایر وسایلی که بتوانند نقش یک باغچه متحرک را برروی دیوار ، ایفا کنند،علاوه براینکه درفضا صرفه جویی کرده اید،یک اثر هنری جالب را نیز به وجود آورده اید.

 

  1. درمبلمان:

نمایش گیاهان در مبلمان های خاص

اگرقصد اضافه کردن قطعه جدیدی به خانه خود ندارید،پس گیاهان خود را به سادگی داخل و یا برروی مبلمان خانه خود نمایش دهید.اگرچه مبلمان های تخصصی زیادی برای قراردادن گیاهان وجود دارند.

 

  1. در کتاب:

نمایش گیاهان در کتاب

کتابهای قدیمی، می توانند یک ایده عالی برای نمایش گیاهان شما باشند.با کمی خالی کردن درون کتاب،می توانید قطعه ای خاص را به خانه،کتابخانه و یا دفترکار خود هدیه کنید.

 

  1. درتراریوم:

گلخانه مینیاتوری یا تراریوم

تراریوم یا گلخانه مینیاتوری،که برای نگهداری گیاهان خانگی محیط مناسبی راایجاد می کند.این ظروف شیشه ای می توانند برای راههای مختلف و گیاهان متفاوت،استفاده شوند.

 

  1. در کشوها:

گیاهان درکشوها

کشوهای کوچک و بزرگ می توانند خانه گیاهان بسیاری باشند.فقط کافی است گیاهان خود همراه با گلدان هایشان را داخل کشوها،قرار داده و برای رساندن نور به آنها ،کشوها را باز کنید.

 

  1. در چیزهای روزمره همچون این لامپ:

گیاهان در آیتم های روزمره

در اطراف همه ما چیزهای زیادی وجود دارند که هرکدام می توانند یک گلدان زیبا برای گیاهان خانگی ما باشند.لامپ ها ،صدف ها ،بلوک های سیمانی  و خیلی از موارد دیگر...فقط کافی است کمی خلاق باشیم.

منبع:homedit

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (الهه تقی زاده)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .