اهدای شیر طلایی افتخاری دوسالانه معماری ونیز به معمار ۸۳ ساله اسپانیایی

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۱۵ / ۰۲ / ۱۴۰۰ ، شناسه: ۴۳۴۷

جایزه معتبر شیر طلایی یک عمر دستاورد در هفدهمین دوسالانه معماری ونیز به رافائل مونیو، معمار و منتقد و استاد ۸۳ ساله اسپانیایی اهدا می‌شود. به گزارش گروه معماری هنرآنلاین , این جایزه بزرگ روز ۲۲ ماه می ۲۰۲۱ همزمان با مراسم آغاز به کار هفدهمین دوسالانه معماری ونیز به رافائل مونیو اهدا خواهد شد. هیات امنای دوسالانه ونیز به پیشنهاد حکیم سرکیس، هماهنگ‌کننده و نمایشگاه‌گردان و مدیر دوسالانه معماری ونیز مونیو را برای این جایزه معتبر برگزید و معرفی کرد. دیگر چهره‌ای که امسال جایزه ویژه شیر طلایی دوسالانه به او اهدا می‌شود، لینو بوباردی است؛ معمار و طراح برزیلی زاده ایتالیا که در ۱۹۹۲ از دنیا رفت.

مونیو که برخی از معتبرترین جوایز دنیای معماری را در کارنامه دارد، با گرفتن شیر طلایی یک عمر فعالیت از دوسالانه معماری ونیز به فهرست برندگان پیشین آن می‌پیوندد؛ از رم کولهاس در ۲۰۱۰ و آلوارو سیزا در ۲۰۱۲ تا فیلیس لمبرت، پائولو مندس دا روشا و کنث فرامپتن در چهار دوره گذشته. دوره هفدهم دوسالانه معماری ونیز قرار بود ۲۰۲۰ برگزار شود که به دلیل شیوع کرونا یک سال به تعویق افتاد.

 

شیر طلایی افتخاری , دوسالانه معماری ونیز , معمار اسپانیایی , هفدهمین دوسالانه معماری ونیز , رافائل مونیو , شیوع کرونا , مونیو , رویداد های معماری ,

 

مونیو در ۱۹۳۷ در تودلا در شمال اسپانیا به دنیا آمد و از ۱۹۶۵ با راه‌اندازی استودیو طراحی و معماری خود در مادرید اقامت گزید. از ۱۹۸۵ تا ۱۹۹۰ رئیس دپارتمان معماری دانشگاه هاروارد در آمریکا بود و از ۱۹۹۷ به سمت عضو آکادمی سلطنتی هنرهای زیبای اسپانیا برگزیده شد. آثار معماری مونیو در شهرهای مختلف اسپانیا و چند ایالت و شهر مهم آمریکا همچنان چشم‌ها را خیره می‌کند. هفدهمین دوسالانه معماری ونیز روز ۲۲ ماه می در این شهر ایتالیا آغاز به کار می‌کند و تا ۲۱ نوامبر ادامه می‌یابد.

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنرآنلاین , کد خبر: 161163

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (علیرضا اورعی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .