طراحی سیستم هایپرلوپ ایتالیا توسط گروه معماری زاها حدید

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۴ / ۰۴ / ۱۴۰۰ ، شناسه: ۴۴۷۰

استودیو معماری زاها حدید در لندن توافقنامه‌ای را برای توسعه سیستم حمل و نقل سریع هایپرلوپ در سراسر ایتالیا امضا کرده است. گروه معماری هنرآنلاین: هایپرلوپ گونه جدیدی از ترابری تندرو است که توسط ایلان ماسک در سال 2013 مطرح شد. به این ترتیب که مسافران در درون کپسول‌های کم فشار قرار می‌گیرند و با سرعت زیاد جابه‌جا می‌شوند. سفر با هایپرلوپ به‌طور چشمگیری زمان را کاهش می‌دهد. 

در حال حاضر شرکت‌های متعددی به دنبال گسترش این تکنولوژی هستند. به‌طور مثال هایپرلوپ ایتالیا در حال انجام یک مطالعه امکان سنجی از مسیر پیشنهادی بین میلان و فرودگاه مالپنسا است که باعث کاهش زمان سفر از 43 دقیقه به 10 دقیقه می شود.

معماران زاها حدید نسبت به کار روی سیستم‌های حمل و نقل بیگانه نیستند و از جمله نمونه فعالیت‌های این گروه می‌توان به طراحی فرودگاه بین ‌المللی داکسینگ پکن، پل شیخ زاهد در ابوظبی و فرودگاه بین‌المللی راه‌آهن کوهستانی در اطریش اشاره کرد.

 

طراحی سیستم هایپرلوپ ایتالیا , گروه معماری زاها حدید , طراحی سیستم  , هایپرلوپ , ایتالیا , گروه معماری , زاها حدید , حدید پاتریک شوماخر , معمار ارشد زاها حدید , انرژی تجدیدپذیر , رویداد های معماری ,  پایدارترین شبکه حمل و نقل , ستاوین

 

حدید پاتریک شوماخر معمار ارشد زاها حدید، گفته است: «ما مشتاقانه منتظر همکاری با هایپرلوپ ایتالیا هستیم تا با ادغام معماری، مهندسی و برنامه‌ریزی شهری پایدارترین شبکه حمل و نقل را اجرا کنیم. ما با رویکرد میان‌رشته‌ای هایپرلوپ ایتالیا که ترکیبی از نوآوری در طراحی و فناوری با پیشرفت در مصالح سازگار با محیط زیست و روش‌های ساخت وساز است، مشترک هستیم. این اشتراک ما را قادر می‌سازد پروژه‌های آینده‌نگرانه را که از نظر ساختاری کارآمد و از نظر محیط زیست پایدارهستند را اجرا کنیم.»

این پروژه در ایتالیا از انرژی تجدیدپذیر استفاده می‌کند و حتی قادر به تولید انرژی بیشتر از مصرف آن خواهد بود. بیبوپ گرستا بنیانگذار و مدیرعامل هایپرلوپ ایتالیا، معتقد است این توافقنامه گام دیگری به جلو برای هایپرلوپ ایتالیا و توسعه چهارمین انقلاب صنعتی است. 

او می‌گوید:«چندین دهه تجربه جهانی گروه معماران زاها حدید در زیرساخت‌های مدنی و حمل و نقل برای ما ارزشمند است. ضروری است تا اطمینان حاصل شود که مراکز حمل و نقل هایپرلوپ ایتالیا برای پیمایش، پایداری و کاملاً با زمینه‌های شهری خود آمادگی دارند. ما تلاش می‌کنیم با استفاده از نسل جدیدی مواد سازگار با محیط زیست با محتوای بالا مواد اولیه بازیافتی بتوانیم مقرون به صرفه و ایمن‌ترین سیستم حمل و نقل  پایداری را ایجاد کنیم».

 

طراحی سیستم هایپرلوپ ایتالیا , گروه معماری زاها حدید , طراحی سیستم  , هایپرلوپ , ایتالیا , گروه معماری , زاها حدید , حدید پاتریک شوماخر , معمار ارشد زاها حدید , انرژی تجدیدپذیر , رویداد های معماری ,  پایدارترین شبکه حمل و نقل , ستاوین 

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (علیرضا اورعی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .