پاویون های اکسپو میلان 2015 (بخش اول)

مجموعه: پروژه های معماری ، تاریخ انتشار: ۰۶ / ۰۴ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۴۶۸ ، بازدید:۸۷۱۸

 همان طور که در گذشته وعده داده بودیم ، به بررسی پروژه ها و پاویون های  اکسپو عظیم میلان 2015 پرداخته و طرح ها و ایده های شگفت انگیز این رویداد بزرگ را بررسی نمودیم .

در این پست 10 پاویون مطرح اکسپو میلان 2015 ،را خدمت شما همراهان عزیز ستاوین معرفی می نماییم،با ما همراه شوید. . . 

 

1-  پاویون روسیه در اکسپو میلان 2015 :

روسیه طرح پاویون خود را برای اکسپو میلان 2015 منتشر کرد.این کشور، از سال 1851یکی از موفق ترین غرفه های نمایشگاهی در اکسپو های جهانی  را دارا می باشد .این مجموعه، مساحتی حدود 4000 هزار مترمربع زیربنا دارد.دارای یک ساختار چوبی است و بام مجموعه تا امتداد 30 متر بیش از بنای اصلی ادامه دارد . . . . (ادامه مطلب)

 

2- پاویون اسلوونی در اکسپو میلان 2015 :

طرح SoNo Arhitekti، برای پاویون  اسلوونی ،در اکسپو میلان 2015 بر پایه شعار “I FEEL SLOVENIA. Green. Active. Healthy.” طراحی و برنامه ریزی شده است . در توصیف طرح  لازم به ذکر است ،این پاویون متشکل از پنج ساختار منشوری است که کلیه سطوح طراحی شده ،بر اساس اصول هندسی و دینامیکی مکان یابی شده اند . . .  (ادامه مطلب)

 

3- پاویون بریتانیا در اکسپو میلان 2015 :

پاویون بریتانیا ،به رهبری هنرمند Wolfgang Buttress ،برای اکسپو میلان 2015 انتخاب شد .وی مجسمه ساز و نقاش می باشد که با همکاری شرکت معماری  BDP و Simmonds طراحی این مجموعه را به اتمام رسانده اند . سرپرستی تیم طراحی معماری این اثر، با طراحان Barber & Osgerby and Paul Cocksedge و معماران  Amanda Levete و Allford Hall Monaghan Morris بوده است . . . . (ادامه مطلب)

 

4- پاویون آذربایجان در اکسپو میلان 2015 :

پاویون آذربایجان ،توسط تیم ایتالیایی Simmetrico ،طراحی شده است.هدف از این پاویون بازتاب فرهنگ و اقلیم منحصر به فرد آذربایجان می باشد، که درطرح پاویون همچون یک مدل طراحی پایدار نمود دارد . ایده بنا از تم اصلی نمایشگاه و شعار  “Feeding the Planet, Energy for Life” می باشد . . . ( ادامه مطلب )

 

5-  پاویون ایران در اکسپو میلان 2015 :

اهمیت این نمایشگاه و پیامدها و دستاوردهای آن برای هر کشور، آن چنان ارزشمند است که امروزه  به عنوان سومین رویداد مهم جهان پس از مسابقات جام جهانی فوتبال و بازی‌های المپیک شناخته شده و نام المپیک فرهنگ ملل ،را برای آن برگزیده‌اند. شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران، ازسال 1381 به نمایندگی از ایران به عضویت BIE درآمده و سازماندهی حضور در اکسپوها را برعهده  گرفته است. . . . ( ادامه مطلب )

 

6-  پاویون چین در اکسپو میلان 2015 :

پاویون چین، می تواند به نوعی تصور عمومی مخاطب را از یک پاویون فرهنگی تغییر دهد،فضایی که می توان تمام برنامه های عمومی را در زیر یک پوشش مواج همچون ابری (سیال) تجربه کرد .طرحی خاص که سبب خلق تصوری نمادین برای پروژه می گردد و به مثابه نمادی منحصر به فرد در اکسپو میلان به نمایش درآمده است. . . . ( ادامه مطلب )

 

 

7-  پاویون ویتنام در اکسپو میلان 2015 :

هفت میلیارد جمعیت بر روی کرده زمین ، در جهان کنونی در دام تکنولوژی گرفتار شده اند .زندگی شهری و تکنولوژی سبب جدایی بشر از طبیعت شده و خود مسبب اختلالات روانی در جامعه گردیده است . به طور مشخص انسان مدرن با مشکلات زیادی روبرو هست . مردم عمیقا در شبکه های اینترنتی غرق شده اند .  پاویون ویتنام ،از طریق شعار اکسپو میلان 2015 که همانا " تغذیه زمین ، انرژی برای زندگی" می باشد ،می خواهد قدرت زندگی را به مردمان شهرها برگرداند ،اما نه از طریق تامین غذا برای بدن ،بلکه از طریق تغذیه مثبت و همساز برای ذهن بشر . . . (ادامه مطلب )

 

8-  پاویون برزیل در اکسپو میلان 2015 :

 برزیل ،یکی از بزرگترین پاویون‌های این نمایشگاه عظیم  را در اختیاردارد. برزیل اکوسیستم متنوعی دارد و تنوع زیستی جانوری و گیاهی در این کشور بسیار زیاد است، به‌طوری که کارشناسان انواع گیاهان و جانوران در این کشور را افزون بر ۲میلیون نوع تخمین زده‌اند.  بنابراین می‌توان آن را یکی از کشورهایی نامید که خواه ناخواه باید برنامه‌های مهمی برای آینده زمین و حداقل کشور خودش داشته باشد ،تا بتواند نعمت‌های خدادادی عظیمش را برای آیندگان هم به ارث بگذارد. . . . (  ادامه مطلب ) 

 

9-  پاویون فرانسه در اکسپو میلان 2015 :

سال‌هاست که فرانسه ،مرحله‌ گذار از یک اقتصاد مدرن و مرفه همراه با مالکیت دولتی ،به یک اقتصاد مبتنی بر مکانیزم بازار را طی می‌کند. در سال ۲۰۰۴،شرکت‌های فرانسوی، ۳/۵۷ میلیارد دلار در دیگر کشورها سرمایه‌گذاری کردند ،تا به این ترتیب فرانسه، پس از آمریکا بزرگترین کشور سرمایه‌گذار در بازارهای جهانی باشد.  . . .  (  ادامه مطلب ) 

 

10-  پاویون ژاپن در اکسپو میلان 2015 :

ژاپنی‌ها رشد و توسعه را در شرایطی می‌طلبند، که کوچکترین آسیبی به اکوسیستم و چرخه طبیعی دنیای پیرامون‌شان وارد نشود.  در واقع معتقد هستند که حتی اگر قرار است یک شهرک مسکونی در دل جنگلی انبوه ساخته شود، باید از یک مهندسی دقیق و حساب شده بهره‌مند باشد، تا نیاز به قطع کردن یک درخت هم نباشد. مردم این کشور ،اگر چه در سرزمینی پر از زلزله و سیل، زندگی می‌کنند، اما یاد گرفته‌اند با خشم طبیعت کنار بیایند و حتی در مقابل خشم طبیعت از خودشان انعطاف و بخشش نشان بدهند.  . . . (  ادامه مطلب ) 

دوستان عزیز ستاوین ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه معماری می باشد ،یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .