بازسازی ورزشگاه ملی قطر در آستانه جام‌ جهانی ۲۰۲۲

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۲ / ۰۸ / ۱۴۰۱ ، شناسه: ۴۷۹۱ ، بازدید:۳۱۱

 ورزشگاه بین‌المللی خلیفه  با ظرفیت ۴۰ هزار تماشاگر میزبان هشت مسابقه از جام جهانی فوتبال خواهد بود. به گزارش گروه معماری هنرآنلاین , بعد از مشخص شدن کشور قطر به عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ تغییرات عمده و اساسی به منظور ارتقا کیفیت ورزشگاه خلیفه انجام شد. این ورزشگاه را شرکت معماری دارالحسنه طراحی و برای اولین بار در سال ۱۹۷۶ بازگشایی کرد. خلیفه نزدیک پارک اسپیر و مال ویلاجیو قرار گرفته است.

 

 

بازسازی گسترده ورزشگاه بین‌المللی خلیفه سال ۲۰۱۷ انجام شد که شامل اضافه شدن ۱۲هزار صندلی بود که ظرفیت آن را به ۴۰هزار رساند تا استانداردهای میزبانی فیفا را برآورده کند. در نمای بیرونی، علاوه بر سایبان بین دو طاق روی سقف، یک سیستم خنک‌کننده جدید و مدرن به ورزشگاه اضافه شده است. همچنین نمای بنا با نورپردازی دیجیتال معاصر به منظور متحرک‌سازی آن در شب، در طول مسابقات جلوه ویژه‌ای به این ورزشگاه خواهد داد. در داخل، تغییرات عمده شامل اضافه شدن ۱۲ هزار صندلی در طبقات بالا و امکانات پذیرایی جدید است. 

 

بازسازی ورزشگاه , قطر , جام‌ جهانی , ۲۰۲۲ , ورزشگاه , میزبان جام جهانی ,  ورزشگاه خلیفه , استانداردهای میزبانی فیفا

 

این ورزشگاه با امکانات مطابق با استانداردهای جهانی از  هشت بازی در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ میزبانی خواهد کرد که بازی ایران – انگلیس یکی از این موارد است. در این ورزشگاه همچنین مسابقه برای تعیین تیم سوم جام جهانی در ۱۷ دسامبر ۲۰۲۲ برگزار خواهد شد.

 

 

از زمان افتتاح در دوحه در ۴۶ سال پیش، ورزشگاه بین‌المللی خلیفه میزبان تعدادی رویدادهای مهم از جمله جام خلیج‌ فارس، بازی‌های آسیایی و رقابت‌های دو و میدانی قهرمانی جهان IAAF بوده است.

 

بازسازی ورزشگاه , قطر , جام‌ جهانی , ۲۰۲۲ , ورزشگاه , میزبان جام جهانی ,  ورزشگاه خلیفه , استانداردهای میزبانی فیفا

 

 

بازسازی ورزشگاه , قطر , جام‌ جهانی , ۲۰۲۲ , ورزشگاه , میزبان جام جهانی ,  ورزشگاه خلیفه , استانداردهای میزبانی فیفا

 

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنرآنلاین , کد خبر: 177708

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (علیرضا اورعی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .