MPavilion در ملبورن اثر amanda levete

مجموعه: پروژه های معماری ، تاریخ انتشار: ۲۱ / ۰۴ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۷۳۲ ، بازدید:۳۶۶۳

مکان : ملبورن , استرالیا
مشاور طراحی معماری : amanda levete

در دومین سال برگزای MPavilion در ملبورن استرالیا ، معمار بریتانیایی amanda levete توسط بنیاد naomi milgrom برای طراحی و خلق یک پاویون جدید و برای زمانی محدود در باغ ویکتوریا به کار گرفته شد.

 

پاویون MPavilion در ملبورن اثر amanda levete

 

فرم طراحی این پاویون، به مثابه گلبرگ هایی شفاف و بسیار سبک وزن با عرض 3 الی 5 متر،می باشد ،که دارای عملکرد هایی همچون جذب مخاطبین و بازدیدکنندگان و نیز به عنوان سایبانی در برابر آفتاب و همچنین دارای عملکرد هایی چون فضایی برای کارگاه های آموزشی و جلسات هم اندیشی و .... می باشد .

 

پاویون MPavilion در ملبورن اثر amanda levete

 

این گلبرگ های سه الی پنج متری، از آخرین فن آوری ساخت کامپوزیت بهره می برند، به گونه ای که این متریال از فیبرکربن بوده و دارای ضخامت فوق العاده نازک و  شفاف و بالطبع سبک می باشد. قرار گیری این صفحات بر روی ستون های بلند و باریک ،تداعی کننده درختان در یک جنگل می باشند،که با زمینه اطراف خود که همانا باغ بزرگی می باشد،هماهنگی دارند. فضای زیرین سایبان ها به جهت بازی نور و سایه ، محیطی رویایی را خلق کرده است . با ستاوین همراه شوید تا سری به این پاویون بزنیم...

 

پاویون MPavilion در ملبورن اثر amanda levete

پاویون MPavilion در ملبورن اثر amanda levete

پاویون MPavilion در ملبورن اثر amanda levete

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم  . . .

منبع : archdaily

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .