سومین کنفرانس سازمان ملل با موضوع مسکن و توسعه پایدار شهری؛ ۲۰۱۶ Habitat III

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۲ / ۰۵ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۸۳۳ ، بازدید:۲۱۰۲

سومین کنفرانس سازمان ملل با موضوع مسکن و توسعه پایدار شهری

سومین کنفرانس سازمان ملل با موضوع مسکن و توسعه پایدار شهری

سومین کنفرانس سازمان ملل با موضوع مسکن و توسعه پایدار شهری

” Habitat III ” سومین کنفرانس سازمان ملل متحد با موضوع مسکن و توسعه پایدار شهری است که در سال ۲۰۱۶، با موضوع “تعیین اولویت‌های شهری جهانی برای ۲۰ سال آینده” برگزار می‌گردد.

این کنفرانس هر بیست سال یک‌بار برگزار می‌گردد به‌طوری که ” Habitat I ” در سال ۱۹۷۶ در ونکوور کانادا، زمانی که حکومت‌ها در حال شناخت شهرنشینی سریع به طور خاص در کشورهای در حال توسعه بودند، برگزار گردید. ۲۰ سال بعد از آن، در سال ۱۹۹۶، ” Habitat II” در استانبول ترکیه برگزار گردید که در آن رهبران جهانی موضوع اسکان بشر (Habitat) را تعیین برنامه اجرایی جهانی برای تأمین سزپناه کافی برای همه تعیین کردند. بر این اساس، در بیستمین سال بعد از دومین کنفرانس ” Habitat III” با تمرکز بر روی موضوع سیاست‌ها و راهبردهای فضاهای شهری عدالت‌ محورتر و پایدارتر برای ۲۰ سال آینده برگزار می‌گردد.

در واقع ” Habitat III ” ؛ (هبیتات سوم) موقعیتی برای شکل دادن به اجرای هدف­ های جدید، و طرح­ ریزی برای راه­ های جدید رو به جلو برای پاسخ به چالش ­های شهری ­شدن خواهد بود.

این کنفرانس یک “دستور کار جدید شهری” برای قرن بیست ­و یکم که در آن بایستی پویایی همیشه در حال تغییر تمدن انسان ها را به رسمیت بشناسد، ارائه خواهد کرد. این “دستور کار جدید شهری” بر روی سیاست ­ها و راهبردهایی تمرکز خواهد کرد که بتواند به طور موثر قدرت و نیروی پشتیبان شهری­ شدن را برای ساختن فضاهای شهری پایدارتر و عادلانه ­تر مهار کند. این کنفرانس دستور کار توسعه شکل می ­دهد و بر همه بازیگران شهری اثر می­گذارد.

جهت اطلاعات بیشتر در اینجا کلیک کنید 

سومین کنفرانس سازمان ملل با موضوع مسکن و توسعه پایدار شهری

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: معمارنیوز

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .