دستورالعمل اجرایی گودبرداری‌های ساختمانی

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۱ / ۱۰ / ۱۳۹۳ ، شناسه: ۸۸ ، بازدید:۳۱۶۰

افزایش ساخت و سازهای مرتفع با گودهای ساختمانی عمیق، استفاده از روش‌های سنتی در گودبرداری‌های ساختمانی و همچنین عدم وجود ضوابط و دستورالعمل‌های کافی و مطلوب در خصوص گودبرداری های ساختمانی، عامل اجرای گودبرداری‌های غیراصولی ساختمانی و استهلاک مهمترین سرمایه‌های ملّی کشور که همانا جان و مال مردم است می‌باشد.

از این رو، وزارت راه و شهرسازی به منظور حفظ و صیانت از حقوق مردم و تنسیق و انسجام گودبرداری‌های ساختمانی بر اساس ضوابط اصولی و فنی و اجرایی و همچنین رعایت مسائل حقوقی آن، و ممانعت از اجرای گودبرداری‌‌های غیراصولی، با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان، شهرداری، کمیته‌های تخصصی مباحث مقررات ملّی ساختمان و شورای تدوین مقررات ملّی ساختمان و کسب نظر از پیشکسوتان و متخصصان اقدام به تهیه دستورالعمل اجرایی گودبرداری‌های ساختمانی نمود که پس از تأیید آن توسط وزیر محترم راه و شهرسازی تصویب و لازم الاجرا اعلام گردید. در این راستا معاونت معماری و شهرسازی شهرداری مشهد با عنایت به تصویب دستورالعمل های لازم در هیئت محترم چهار نفره استان موارد مربوطه را جهت کنترل و نظارت مضاعف از زمان صدور پروانه به شهرداری های مناطق ابلاغ نمود. برای مشاهده دستورالعمل اجرایی گودبرداری‌های ساختمانی می توانید روی لینک زیر کلیک نمایید.

دستورالعمل اجرایی گودبرداری‌های ساختمانی

فایل پاورپوینت اصول گودبرداری و ایمن سازی (تهیه شده در دفتر تدوین مقررات ملی ساختمان.)

منبع :eng.mashhad.ir

لیتک خبر

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .