معماری تندیس گون خانه اپرای شهری در چین

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۹ / ۰۹ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۱۲۹۴ ، بازدید:۳۳۰۶

خانه اپرای شهری در چین با رویکرد معماری-مجسمه طراحی شده است
 

معماری و طراحی این خانه‌ی اپرا را گروه معماری MAD در شهر Harbin در چین انجام داده است. این ساختمان با حجم پویا و سیال آلومینیومی خود، به نشانه‌ی شاخصی در این شهرتبدیل خواهد شد.

 

معماری تندیس گون خانه اپرای شهری در چین , معماری تندیس گون , خانه اپرا , چین , اپرا , خانه اپرای شهری , رویکرد معماری , مجسمه , طراحی , تندیس

 

فرم ساختمان در هماهنگی کامل با منظر سایت طراحی شده است و چنین به نظر می‌رسد که این حجم توسط باد و باران تراشیده شده و برش خورده است. زیربنای این ساختمان 850000 فوت مربع است و شامل یک سالن تئاتر بزرگ و یک سالن تئاتر کوچک است. ماهیت مجسمه وار بنا در معماری داخلی نیز ادامه یافته است. برای پوشاندن دیوارها و سقف در طراحی داخلی از متریال های چوب و شیشه بهره گرفته شده است. آتریوم مرکزی فضایی شفاف و سبک است که توسط سازه فولادی سبکی پوشانده شده است. این سازه در حکم قابی برای پانل‌های هرمی شیشه ای شفاف است.

دیوارهای سالن بزرگ‌تر تئاتر با چوب پوشانده شده است. دیوارهای چوبی دارای فرمی سیال هستند، به گونه ای که از صحنه تئاتر بالا می‌روند و به دور آن می‌پیچند. در این پروژه جزئیات اجرایی دقیق و توجه به هنر و فرهنگ بومی منطقه منجر به خلق ساختمانی شبیه به مجسمه شده است.

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .