گزارش یورونیوز از نمایشگاه دوسالانه معماری ونیز

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۰ / ۰۱ / ۱۳۹۹ ، شناسه: ۱۷۳۱ ، بازدید:۱۷۹۰

شهر ونیز ایتالیا برای پانزدهمین بار پذیرای بازدید کنندگان نمایشگاه بین المللی دوسالانه معماری است.

گزارش یورونیوز از نمایشگاه دوسالانه معماری ونیز

 یورونیوز در گزارش خود از پانزدهمین دوسالانه معماری ونیز می‌نویسد؛ عنوان نمایشگاه امسال "گزارش از خط مقدم" است. هدف این نمایشگاه آشنا ساختن بازدید کنندگان با نقش معماران در دنیای امروز و تاثیری این هنرمندان در شکل دهی جهان اعلام شده است.

در غرفه معماری استرالیا استخری کار گذاشته شده است. هدف گردانندگان این غرفه، نشان دادن نقشهای مختلف و گاه متناقض یک عنصر معماری در جامعه است.

گزارش یورونیوز از نمایشگاه دوسالانه معماری ونیز

ایزابل تولند، مدیر هنری بخش استرالیا می‌گوید: "در نمایشگاه دوسالانه امسال تلاش کردیم عنصر معماری عمومی را بیافرینیم. فضایی که در آن مردم می‌توانند احساس لذت کنند و کنارش بنشینند. پیام این اثر همگام با احساس بازدید کننده است. می‌توانید با آن کم و بیش ارتباط برقرار کنید و یا آنکه از کنارش بگذرید."

گزارش یورونیوز از نمایشگاه دوسالانه معماری ونیز

در غرفه سوییس، یک چیدمان غیر قابل سکونت نصب شده است. ساختار بیرونی و درونی این سازه تداعی کننده ساختار اشکال ابر مانند است.

ساندرا اوهری، مدیر هنری غرفه سوییس می‌گوید: "فکر می‌کنم و امیدوارم که بودن در درون این فضا تجربه ای پربار تر برای مخاطب بهمراه داشته باشد. منظره‌های زیبایی را می‌توان شاهد بود. در همین حال این اثر، نمایشگاه را موجه می‌سازد زیرا مخاطب تنها با بازدید از نمایشگاه و بودن در این مکان می‌تواند تجربه ای کامل از این اثر داشته باشد."

در غرفه مرکزی نمایشگاه دو سالانه ونیز همچنین اثری بنام "اتاق مدرک" و با هدف بازسازی اتاق‌های گاز اردوگاه آشویتس نصب شده است.

ان بوردلو، مدیر مدرسه معماری دانشگاه واترلو می‌گوید: "این اثر مربوط به یکی از تاریک‌ترین لحظه‌های تاریخ ماست. پیام این اثر تنها برای یادآوری گذشته نیست بلکه بر لزوم مسئولیت پذیری در قبال اتفاقات گذشته تاکید دارد. این کاری است که به عنوان انسان می‌توانیم انجام دهیم. در غیر این صورت نسبت به آن ناآگاه هستیم و نمی‌توانیم در آینده مانع تکرار آن شویم."

این نمایشگاه تا اواخر نوامبر سال جاری برپاست.

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .