نورمن فاستر و بازسازی موزه قرن هفدهمی دل پرادو

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۶ / ۰۹ / ۱۳۹۵ ، شناسه: ۲۰۷۳ ، بازدید:۲۰۹۰

نورمن فاستر بازسازی بخش تاریخی موزه دل پرادو را بر عهده گرفت.

 

نورمن فاستر و بازسازی موزه قرن هفدهمی دل پرادو

 

دفتر معماری نورمن فاستر  در رقابت طراحی بازسازی سالن د رِینوس، یک بخش تاریخی موزه دل پرادو برنده شده است. این طراحی به دنبال تمرکز بخش عمومی جدید به شهر و یکپارچه سازی ساختمان‌های متعدد پرادو به وسیله فضاهای عمومی و مهدکودک بوده است. در این رقابت، نورمن فاستر توانست از میان نام‌های بزرگی چون رم کولهاس، دیوید چیپرفیلد و ادورادو سوتو د مورا انتخاب شده است.

سالن دِ رینوس پرادو یا سالن قلمروها، یک ساختار قرن هفدهمی ست که دستخوش تغییرات و گسترش‌های فراوانی بوده و لایه‌های بسیاری از تاریخ را در طول قرن‌ها در خود جای داده است. طرح توسعه فاستر و معماران روبیو، به دنبال نیروی تازه ای در فضای داخلی است در حالی که گالری‌ها و فضاهای عمومی جدید به آن اضافه نموده است.

دفتر معماری فاستر و شرکا گفته است: "این طرح پیشنهادی به چهار قرن پیش بر می‌گردد و به کشف دوباره‌ نمای جنوبی ساختمان سه طبقه اصلی می‌پردازد. این می‌تواند پیش زمینه ای برای فضایی تازه و منحصر بفرد در میان ساختمان باشد. گشودگی‌های دیوارهای خارجی موجود با ظرافتی خاص، نور را به فضای داخلی آورده و چشم اندازهایی از پلازای شهری جدید را به نمایش می‌گذارند."

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .