پروژه های معماری
افراد
دیزاین - طراحی
تکنولوژی
رویدادهای معماری
آموزشهای معمارانه
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
ویدیو های معماری
افراد
آموزشهای معمارانه
پروژه های معماری
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
دیزاین - طراحی
ویدیو های معماری
تکنولوژی
رویدادهای معماری

کانسپت اپل برای میدان پلازای میلان

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۱۱ / ۰۳ / ۱۳۹۶ ، شناسه: ۲۳۸۹ ، بازدید:۱۵۲۶

طرحی برای تبدیل ساختمان اپل به یک المان شهری در میلان ارائه شده است.

 

کانسپت اپل برای میدان پلازای میلان

 

یکی از آخرین پروژه های نورمن فاستر و همکارانش طراحی میدان پلازا میلان برای طرح اپل استور است که هدف از این طرح تبدیل ساختمان اپل به یک المان شهری با طراحی یک آمفی تئاتر عمومی و آبشار در قسمت ورودی به فروشگاه اپل است. این طرح را وبسایت آرک دیلی حالا به اشتراک عمومی گذاشته است.

برخلاف فروشگاه های دیگر  با طراحی این میدان در ورودی فروشگاه به محلی برای تجمع عموم تبدیل شده و یک فضای فروش محصولات هم در قسمت پایین این میدان در نظر گرفته شده که با عبور از دو دیوار آبی قابل دسترسی است.

کانسپت این دیوار آبی از وجود چشمه های تاریخی در ایتالیا و ارتباط بین میلان با کانال های آب اطراف آن است و ورودی قابل دسترسی به فروشگاه از طریق آسانسور شیشه ای ایجاد می شود.در این فضا مکان هایی برای برگزاری سمینار و برنامه کودکان برای استفاده عموم در نظر گرفته شده است.

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری