تاریک‌ترین ساختمان روی زمین پاویون هنرمند هندی در المپیک زمستانی 2018

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۵ / ۱۱ / ۱۳۹۶ ، شناسه: ۲۶۹۰ ، بازدید:۱۰۲۵

هنرمندی هندی تبار همزمان با برگزاری رقابت‌های المپیک زمستانی 2018 پاویونی با نام "تاریک‌ترین ساختمان روی زمین" را طراحی کرده است.

 

تاریک‌ترین ساختمان روی زمین  پاویون هنرمند هندی در المپیک زمستانی 2018

 

" آصف خان" هنرمند هندی تبار بریتانیایی پاویونی ویژه المپیک زمستانی 2018 سئول طراحی کرده است. این پاویون که "تاریک‌ترین ساختمان روی زمین" نام دارد با ساختاری چندلایه در نمای بیرونی قادر است تا 99 درصد از نور محیط را جذب کند و به این ترتیب جلوه ای فریبنده پیش روی مخاطب بگذارد.

این پاویون که از دیدگاه ناظر بیرونی مسطح به نظر می‌رسد، اما ساختار منحنی دارد. ویژگی بصری این سازه القای فضایی آسمانی است که در تیرگی شب انبوه ستاره بر زمینه آن می‌درخشند. این ستاره‌ها در عین حال نمادی از ورزشکاران شرکت کننده در این رویداد ورزشی بزرگ هم هست.  

بر خلاف این نمای بیرونی تاریک، بازیدکنندگان در فضای داخلی این پاویون با فضای کاملاً متفاوت پر نور و خیره کننده روبه رو می‌شوند و به این ترتیب طیف‌های کاملی از نور و تاریکی را تجربه می‌کنند. برای متناسب بودن با المپیک زمستانی، طراح پاویون رطوبت و کوران هوا را در فضای داخلی این سازه بازسازی کرده‌اند.

آصف خان در زمینه معماری، طراحی صنعتی و مبلمان فعالیت می‌کند. از آثار برجسته او می‌توان به طرح پیشنهادی او برای موزه گوگنهایم هلسینکی و طرحی برای برند مشهور "سواروسکی"  در هفته طراحی میامی اشاره کرد.

 

تاریک‌ترین ساختمان روی زمین  پاویون هنرمند هندی در المپیک زمستانی 2018

 

تاریک‌ترین ساختمان روی زمین  پاویون هنرمند هندی در المپیک زمستانی 2018

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنر آنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .