پل غول‌‌آسای قوسی‌شکل چین را به میانمار پیوند می‌زند

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۱۶ / ۰۳ / ۱۳۹۸ ، شناسه: ۳۱۴۰ ، بازدید:۳۲۶

کار نصب بخش‌هایی از پل راه آهن بر روی رودخانه لانکانگ روز سه شنبه انجام شد. قرار است ساخت این پل تا پایان سال ۲۰۱۹ به اتمام برسد. این پروژه که از سال ۲۰۰۸ آغاز شده و تا کنون پیشرفت قابل توجهی داشته و به بهره‌برداری نزدیک می‌شود. خط آهن دالی-روئیلی با ۳۳۰ کیلومتر طول بخشی از پروژه خط راه‌آهن بین‌المللی چین و میانمار است که استان جنوبی یون‌نان چین را به یانگون، پایتخت میانمار متصل می‌کند. بخش مربوط به ساخت این پل بر روی رودخانه لانکانگ کلیدی‌ترین بخش اجرای این پروژه مشترک بین‌المللی بود.

با اجرایی شدن این پروژه زمان سفر بین دو شهر از ۶ ساعت به دو ساعت کاهش خواهد یافت. به گفته یه شایودین، مدیر پروژه پل خط آهن رودخانه لانکانگ ساخت سازه بخش روبنای پل به طور کامل نصب شده است. ین پل ۵۲۸.۱ متر طول دارد و یکی از طولانی‌ترین پل‌های قوسی‌شکل در چین خواهد بود.

 

قوسی‌شکل , فولادی ,  پل راه آهن , رودخانه لانکانگ , یون‌نان , یانگون , پروژه مشترک بین‌المللی , پل غول‌‌آسای قوسی‌شکل , میانمار

 

این پل دارای دو نیمه قوسی‌شکل فولادی است. این دو نیمه قوسی سال ۲۰۱۶ به یکدیگر متصل شدند. دو بخش به طور جداگانه به شکل عمودی در دو طرف دره و با استفاده از نصب داربست ساخته شده‌اند. این پل قوسی غول‌آسا در غرب دامنه کوه‌های هندوان ساخته شد، جایی که ویژگی‌های جغرافیایی پیچیده‌ای دارد. از ۳۰ کارشناس با تجربه برای ساخت این پل دعوت شده بود.

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: fa.euronews.com

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری