برج‌های نیزه‌ای جیبوتی , طراحی نمادی بر اساس فرهنگ آفریقا

مجموعه: پروژه های معماری ، تاریخ انتشار: ۰۵ / ۰۲ / ۱۴۰۰ ، شناسه: ۳۳۷۴

برج‌های نیزه‌ای جیبوتی نمادهای محلی است که فرهنگ آفریقا را به نمایش می‌گذارد. به گزارش گروه معماری هنرآنلاین: مجموعه برج‌های نیزه‌ای جیبوتی توسط معمار روسی، الکس کری‌ژفسکی، براساس معماری آینده‌نگرانه طراحی شده است. این مجموعه شامل ۴۳ طبقه، تقریبا ۲۳۸متر، که ۱۶متر بلندتر از برج‌های بلند کارلتون ژوهانسبورگ است.

طراحی غیرمعمول این برج به آن کمک می‌کند که درمیان بلندترین آسمان‌خراش‌های جهان قرار گیرد. سه ساختمان جداگانه که هر یک به روایتی نمادین برای جمهوری جیبوتی هستند. هر ساختمان بیرونی دارای منحنی برجسته و فرم منحصربه‌فرد است که از خنجرهای سنتی جیبوتی الهام گرفته شده است. تزئینات نما شامل نمادهای محلی است که فرهنگ آفریقا را به نمایش می‌گذارد که شامل سپر، ستاره و یک توپ گردان است. این عناصر از نشان ملی جیبوتی پس از رسیدن به استقلال در ژوئن ۱۹۷۱ الگوبرداری شده است.

 

برج‌های نیزه‌ای جیبوتی , معمار روسی، الکس کری‌ژفسکی , معماری آینده‌نگرانه ,برج‌های نیزه‌ای جیبوتی , طراحی نماد , فرهنگ آفریقا , جیبوتی ,

 

کری‌ژفسکی در مورد این اثر گفته است: این ترکیب کلی نماد وحدت ملی است. توپ(کره) چرخشی به معنای واقعی کلمه مکانی است که وحدت را جشن ‌می‌گیرد و برای برگزاری رویدادهای ملی و بین‌المللی برنامه‌ریزی شده است. ما امیدواریم که مرکز توسعه فرهنگی و ملی برج جیبوتی به نماد صلح و اتحاد ملی کشورهای شاخ آفریقا تبدیل شود. این برج‌ها به‌عنوان یک مرکز تجاری طراحی شده است که به توسعه و شهرت منطقه افریقا به‌عنوان یک منطقه تجاری بین‌الملل کمک کند.

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنرآنلاین , کد خبر: 160964

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (علیرضا اورعی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .