تعطیلی موزه لوور از ترس شیوع بیماری کرونا

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۱۳ / ۱۲ / ۱۳۹۸ ، شناسه: ۳۶۲۴ ، بازدید:۱۸۰

همزمان با شیوع کروناویروس در بیش از ۵۰ کشور جهان، موزه لوور پاریس نیز به تعطیلی کشیده شد. به گزارش هنرآنلاین؛ آسوشیتدپرس اعلام کرد، اپیدمی ویرووس کرونا موزه "لوور" پاریس را هم تعطیل کرد و کارکنان و مسئولان این موزه که از آثار هنری محافظت می‌کردند، از ترس آلوده شدن به این ویروس، موزه را تعطیل کردند و از پذیرش بازدیدکنندگان سر باز زدند.

به گزارش ایسنا، یکی از کارمندان موزه لوور می‌گوید: ما بسیار نگران هستیم؛ چرا که از همه جای دنیا بازدیدکننده داریم. خطر بسیار بسیار زیاد است. اگرچه هنوز هیچ‌گونه علائمی از این ویروس در میان ۲۳۰۰ کارمند در این موزه وجود نداشته است. این مسئله را فقط زمان مشخص خواهد کرد.

درهای این موزه مشهور به روی تمامی بازدیدکنندگان درحالی بسته شد که کارکنان "لوور" برای برگزاری جلسه‌ای درباره ویروس کرونا در این موزه حاضر شدند.

برخی از بازدیدکنندگان ساعاتی پس بسته شدن درها همچنان در صف‌ها به انتظار ایستادند، اما مقامات موزه لورر اعلام کردند درهای این موزه تا پایان روز بسته خواهد ماند.

 

تعطیلی موزه لوور از ترس شیوع بیماری کرونا , تعطیلی موزه لوور , ترس شیوع بیماری کرونا , تعطیلی , موزه لوور , ترس شیوع , بیماری کرونا , کرونا , فرانسه , محبوب‌ترین موزه جهان , دولت فرانسه

 

در سال ۲۰۱۹ در مجموع ۹.۶ میلیون نفر از موزه لوور بازدید کردند که سه‌چهارم آن‌ها از خارج از فرانسه برای بازدید از لوور آمده بودند. درحالت عادی، محبوب‌ترین موزه جهان روزانه میزبان ده‌ها هزار نفر از علاقه‌مندان است.

فرانسه تاکنون ۱۳۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا و دو مورد مرگ در اثر ابتلا به آن را گزارش کرده است.

روز یکشنبه دولت فرانسه از اقدامات مختلفی برای جلوگیری و کنترل شیوع ویروس کرونا از جمله ممنوعیت تمامی اجتماعات بالای پنج‌هزار نفر در محیط‌های سربسته خبر داد.

 

تعطیلی موزه لوور از ترس شیوع بیماری کرونا , تعطیلی موزه لوور , ترس شیوع بیماری کرونا , تعطیلی , موزه لوور , ترس شیوع , بیماری کرونا , کرونا , فرانسه , محبوب‌ترین موزه جهان , دولت فرانسه

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .