واگذاری سه عمارت تاریخی بوشهر به بخش خصوصی

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۱۱ / ۰۹ / ۱۳۹۹ ، شناسه: ۴۰۹۵ ، بازدید:۱۲۳

معاون میراث‌فرهنگی استان بوشهر از واگذاری ۳ عمارت تاریخی در استان به بخش خصوصی خبر داد. به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر، نصرالله ابراهیمی با اعلام این خبر گفت: عمارت‌های نجفی، آذین و گلشن سه ابنیه تاریخی بافت بوشهر هستند که در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده‌اند.

او افزود: عمارت گلشن در محله بهبهانی و دد عمارت آذین و نجفی در محله کوتی بندر بوشهر قرار دارند که از طریق صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی، با کاربری مشخص به بخش خصوصی واگذر می‌شوند.

 

واگذاری , عمارت تاریخی , بوشهر , بخش خصوصی , ابراهیمی , کاربری اقامتی , عمارت‌ گلشن , عمارت‌ آذین , عمارت‌ نجفی , معماری قدیمی

 

معاون میراث‌فرهنگی استان بوشهر اضافه کرد: هر سه عمارت نیاز به مرمت و احیا دارند که پس از واگذاری بر اساس جزئیات مزایده و برآورد هزینه مشخص، مرمت آنها انجام خواهد شد و با کاربری اقامتی و پذیرایی از این بناها بهره‌برداری می‌شود.

ابراهیمی در پایان یادآور شد: عمارت‌های گلشن، آذین و نجفی سه اثر ارزشمند بافت تاریخی بوشهر هستند که با مرمت این بناها و استفاده در حوزه گردشگری، بی‌تردید با توجه به معماری قدیمی و منحصربه‌فرد، کمک خواهد کرد رونق گردشگری در بافت بوشهر بیشتر شود و همچنین زیرساخت‌های اقامتی استان تقویت شود.

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنرآنلاین - کد خبر: 155783

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (علیرضا اورعی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .