سن‌پترزبورگ میزبان دومین آسمانخراش بلند جهان

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۸ / ۰۳ / ۱۴۰۰ ، شناسه: ۴۳۸۵

سن‌پترزبورگ میزبان دومین آسمانخراش بلند جهان

رونمایی از برج ۷۰۳ متری لاکتا سنتر ۲

دومین برج بلند جهان پس از برج الخلیفه دوبی آسمانخراشی است به نام لاکتا سنتر ۲ که در شهر بندری سن‌پترزبورگ روسیه ساخته می‌شود. به گزارش گروه معماری هنرآنلاین , شرکت معماری کتل کالکتیو اسکاتلند که در دوبی و عمان هم دفتر و نمایندگی دارد، کار طراحی لاکتا سنتر ۲ را انجام داده و آن را در ۱۵۰ طبقه و ۷۰۳ متر می‌سازد. لاکتا سنتر ۲ در روسیه پس از کامل شدن دومین برج و آسمانخراش بلند جهان پس از برج الخلیفه ۸۲۸ متری خواهد شد.

تا امروز برج شانگهای در چین با ۶۳۲ متر دومین آسمانخراش بلند دنیا و لاکتا سنتر در روسیه با ۴۶۲ متر بلندترین برج قاره اروپاست. نسخه دوم لاکتا سنتر در سن‌پترزبورگ علاوه بر زدن رکورد بلندترین برج اروپا، در دنیا هم تا رده دوم بالا می‌آید و قرار است آخرین طبقه آسمانخراش شلوغ‌ترین طبقه یک ساختمان در جهان باشد.

لاکتا سنتر ۲ در مناطق پیرامون سن‌پترزبورک نزدیک لاکتا سنتر (بلندترین برج اروپا) سر به آسمان می‌رساند. دفتر مرکزی گازپروم، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های نفت و گاز و انرژی جهان در لاکتا سنتر واقع شده و تونی کتل، یکی از بنیانگذاران کتل کالکتیو آن را طراحی کرده است

 

سن‌پترزبورگ , دومین آسمانخراش , بلند جهان , برج ۷۰۳ متری , لاکتا سنتر ,  برج الخلیفه دوبی , آسمانخراش , گروه معماری هنرآنلاین , شرکت معماری , کتل کالکتیو اسکاتلند ,

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (علیرضا اورعی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .