پارک سلطنتی لندن میزبان پاویون معماران اسپانیایی

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۳ / ۰۴ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۶۷۳ ، بازدید:۲۵۰۵

پارک سلطنتی لندن در نمایشی که از سوی گالری سرپنتین تدارک دیده شده، میزبان طراحی پاویونی از دو هنرمند اسپانیایی است.
 

 گالری سرپنتین لندن، پانزدهمین سالگرد تأسیسش را به ارائه پاویونی در پارک سلطنتی این شهر که توسط دو هنرمند معمار اسپانیایی به نام‌های "لوسیا کانو" و " خوزه سلگاس" طراحی شده، اختصاص داده است.

پارک سلطنتی لندن میزبان پاویون معماران اسپانیایی

سرپنتین که از سال ۲۰۰۰ فعالیت خود را آغاز کرده، طی این سال‌ها و با هدایت "جولیا پیتون جونز" مدیر این مرکز، به یک سایت بین‌المللی برای طرح‌های آزمایش‌گرانه تبدیل شده و هرساله در فصل تابستان میزبان یکی از هنرمندان عرصه معماری است. تاکنون تعدادی از نامدارترین هنرمندان معمار جهان ازجمله فرانک گری، رم کول‌هاس، سیسیل بلموند، اسکار نیمایر و زاها حدید تجربه‌های نوآورانه خود را در این رخداد به نمایش گذاشته‌اند.

پارک سلطنتی لندن میزبان پاویون معماران اسپانیایی

طراحی هنرمندان اسپانیایی که هم‌اکنون در این مکان به نمایش درآمده، ساختاری چندوجهی متشکل از دالان‌های تودرتو است که با استفاده از پلیمرهای رنگی شفاف شکل گرفته است.

این طراحی که به‌نوعی نیاز به اتصال با طبیعت اشاره دارد، اجازه می‌دهد بازدیدکنندگان از طریق عناصر ساده‌ای چون ساختار، نور، شفافیت، سایه، سبکی، فرم، حساسیت، تغییر، شگفتی، رنگ و مواد در تجربه‌ای از فضا و معماری شرکت کنند.

منبع : سرویس معماری هنرآنلاین

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .