امارات آماده افتتاحیه بزرگ موزه لوور ابوظبی می‌شود

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۶ / ۰۶ / ۱۳۹۶ ، شناسه: ۲۴۸۷ ، بازدید:۱۶۱۷

با نزدیک شدن به مراحل پایانی ساخت و ساز موزه لوور شعبه ابوظبی افتتاحیه بزرگی برای این پروژه در نظر گرفته شده است.

 

امارات آماده افتتاحیه بزرگ موزه لوور ابوظبی می‌شود

 

در حالی که موزه لوور ابوظبی آخرین مراحل ساخت و ساز را پشت سر می‌گذارد، تازه‌ترین خبرها حاکی از برنامه‌ریزی برای افتتاحیه بزرگ این موزه در ماه نوامبر سال جاری میلادی است.

"لودویک پوآیه" سفیر فرانسه در ابوظبی که تازه‌ترین تصاویر از این پروژه را در صفحه توئیتر خود منتشر کرده، در حالی از افتتاح قریب الوقوع این مرکز هنری مهم  خبر می‌دهد که طبق پیش‌بینی‌های اولیه قرار بود ساخت و ساز این اولین شعبه یک موزه مهم هنری در خاورمیانه  در سال 2015 به اتمام برسد.

 رئیس توسعه گردشگری و سرمایه گذاری ابوظبی طی خبری که سال گذشته میلادی در "رویترز" منتشر شد، ظرافت منبت‌کاری‌های به کار رفته در گنبد این بنا را  که بسیار زمان‌بر بوده را در کنار تأمین اعتبار این پروژه از دلایل تأخیر در افتتاح این پروژه عنوان کرده بود.

"ژان نوول" معمار شهیر فرانسوی و برنده جایزه معتبر پریتزکر در سال 2008، طراحی لوور ابوظبی را بر عهده داشته؛ بنایی که ساخت و ساز آن از سال 2013 آغاز شده و در وسعتی در حدود 24،000 متر مربع طراحی شده و قرار است پلی بین هنر شرق و غرب باشد.

این موزه جدید در جزیره السعدیات در ساحل شهر بندری ابوظبی و در چارچوب طرحی فرهنگی ساخته شده است. این طرح شامل ساخت زمین گلف و دیگر پروژه‌های فرهنگی از جمله "موزه ملی" "تئاتر ملی و هنرها" نیز می‌شود.

مقامات اماراتی گفته‌اند در این موزه آثار تاریخی این کشور و دیگر کشورهای جهان به نمایش درخواهد آمد.

موزه لوور ابوظبی براساس قراردادی میان مقامات ابوظبی ، دولت فرانسه و موزه لوور پاریس ، ساخته می‌شود.

 

امارات آماده افتتاحیه بزرگ موزه لوور ابوظبی می‌شود

 

امارات آماده افتتاحیه بزرگ موزه لوور ابوظبی می‌شود

 

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .