آرایه‌های معماری اسلامی در پروژۀ طاها

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۷ / ۰۹ / ۱۳۹۶ ، شناسه: ۲۶۱۵ ، بازدید:۱۷۳۷

پروژۀ طاها در اصفهان با به کار گیری موتیف ها و آرایه‌های معماری اسلامی طراحی شده است.

 

آرایه‌های معماری اسلامی در پروژۀ طاها

 

وبسایت "آرک دیلی" به تازگی به معرفی ساختمان اداری تجاری طاها با طراحی دفتر معماری "مکان پایدار نقش جهان" پرداخته است.

 مجموعه اداری تجاری طاها نزدیک حرم امامزاده شیرین در مرکز شهر اصفهان واقع شده است. مجاورت ساختمان با این بنای تاریخی مذهبی موجب شده تا موتیف ها و آرایه‌های معماری اسلامی در این مجموعه به کار رود.

از عوامل مهم در طراحی این مجموعه ایجاد دهنه‌های مناسب برای نورگیری ساختمان بوده تا نور مناسبی از کوچه و خیابان‌های مجاور به درون ساختمان نفوذ کند. پوشش نمای ساختمان با استفاده از متریال بومی آجر به همراه رنگی مناسب باعث شده تا ساختمان همپوشانی مناسبی با معماری سنتی اصفهان داشته باشد.

با توجه به خیابانی که در مجاورت مجموعه قرار گرفته، نمای ساختمان در ضلع پیاده رو (مقیاس فردی) و سواره رو (مقیاس شهری) طراحی شده است. به همین دلیل دو طبقه اول که شامل واحدهای تجاری است، برنامه متفاوتی برای طراحی و ارائه ساختمان را در نظر گرفته و نسبت به کل کالبد ساختمان متمایز است. 

 

آرایه‌های معماری اسلامی در پروژۀ طاها

 

آرایه‌های معماری اسلامی در پروژۀ طاها

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنر آنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .