انتشار ترجمه‌ای دیگر از «زیبایی‌شناسی در معماری» کورت گروتر

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۵ / ۰۱ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۳۳۷ ، بازدید:۲۸۸۶

نویسنده: کورت گروتر
مترجم:
مجتبی دولتخواه
سولماز همتی

ناشر: کتاب آبان
تاریخ انتشار: ۱۳۹۳
تیراژ: ۱۰۰۰ نسخه
نوبت چاپ: اول
تعداد صفحات: ۳۴۴
قیمت: ۱۹۰۰۰۰ ریال
طراحی جلد: هومن علیزاده

«زیبایی‌شناسی در معماری» عنوان کتابی نوشته پروفسور یورگ کورت گروتر، معمار ۶۷ ساله آلمانی است که با شرح مختصر مبانی روانشناختی ادراک و دریافت حسی انسان از پدیده‌های بیرونی، به مطالعه سهم هر یک از عناصرِ فرم، فضا، ساختار و نور در زیبایی ‌کلیِ یک اثر معماری می‌پردازد. ارائه مصادیق متعدد از آثار معماری سراسر جهان برای هر مبحث از ویژگی‌های این کتاب است.

کتاب «زیبایی‌شناسی در معماری» به دلیل جامعیت محتوایی و مصادیق متعددی که فراخور هر مبحث از آثار معماری سراسر جهان ارائه می‌کند، بسیار مستعدِ مرجع قرارگرفتن برای دانشجویانِ سال‌های اول و دوم معماری است. این کتاب در ۱۱ فصل به نام‌های «مبانی ادراک و دریافت»، «فرهنگ و سبک»، «زیبایی ‌و زیبایی‌شناسی»، «محیط و مکان»، «فضا»، «فرم»، «هماهنگی»، «زمان و راه»، «نور و رنگ»، «نشانه»، «جزء و کل» تدوین شده است.

نخستین ترجمه فارسی از این کتاب در سال ۱۳۷۵ توسط  جهانشاه پاکزاد و عبدالرضا همایون (انتشارات دانشگاه شهید بهشتی) عرضه شد.

منبع : معمارنیوز

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .