پنل های خورشیدی شفاف تحولی شگرف در دنیای تکنولوژی

مجموعه: تکنولوژی ، تاریخ انتشار: ۰۶ / ۱۱ / ۱۳۹۸ ، شناسه: ۳۵۵۹ ، بازدید:۲۰۵

پنل های خورشیدی شفاف تحولی شگرف در دنیای تکنولوژی

پژوهشگران دانشگاه ایالتی میشیگان، پانل‌های خورشیدی شفافی را ایجاد نموده اند که کاربردهای فراوانی در معماری و زمینه‌های دیگر مانند الکترونیک سیار یا صنعت خودرو دارند.تیم پژوهشی بر روی عامل مشاهده ،متمرکز بودند، بنابراین یک متراکم کننده نور خورشیدی یا TLSC را توسعه دادند که می‌تواند روی یک سطح شفاف مثل پنجره قرار داده شود و بدون تاثیر گذاشتن بر روی انتقال نور، انرژی خورشیدی را جذب نماید.

 

پنل های خورشیدی شفاف تحولی شگرف در دنیای تکنولوژی

 

این فناوری از مولکول‌های آلی استفاده می‌کند که طول‌موج‌های نور را جذب می‌کنند که برای چشم انسان قابل‌رویت نیستند، مانند نور مادون‌قرمز و اشعه فرابنفش.این تکنولوژی می تواند تحولی بزرگ در عرصه معماری و نمای شهری باشد.

 

پنل های خورشیدی شفاف تحولی شگرف در دنیای تکنولوژی

 

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: architecturendesign

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (الهه تقی زاده)

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .